پارتیشن نمایشگاهی چیست؟

با مراجعه به نمایشگاه‌ها حتما غرفه بندی‌ها را دیده‌اید. برای غرفه بندی و تمایز غرفه ها از پارتیشن نمایشگاهی استفاده می‌کنند و برای ساخت و تجهیز نمایشگاه‌ها، پارتیشن بندی نمایشگاهی کاملا ضروری است. اصولا این پارتیشن ها از جنس آلومینیوم هستند که به دلیل وزن کم شان برای حمل و نقل و جابه جایی از این جنس استفاده می شود. دیوار های موقت و پارتیشن ها معمولا دارای انواع مختلفی از جمله: سازه مدولار، سازه ی ماکسیما، اسپیس فریم و خودسازه می باشند.

فهرست محتوا

انواع پارتیشن نمایشگاهی

پارتیشن نمایشگاهی نوع مدولار در فضاهای بسته بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد چرا که در برابر باد و آب چندان مقاومتی ندارند و برای نصب، با استفاده از پایه هایی که دارد نصب و راه اندازی انجام می شود. پارتیشن نوع ماکسیما بسیار سریع ساخته می شود و با تنوع زیادی که در رنگ دارند زیبا هم هستند و تفاوت نوع ماکسیما با مدولار در نوع پنل آن ها است. غرفه‌ سازی و پارتیشن نمایشگاهی از نوع اسپیس فریم، استحکام زیادی نسبت به مدل مدولار دارد و از این نوع سازه در فضا های باز نمایشگاهی می شود. این نوع پارتیشن ها قطعه قطعه هستند و می توان آن ها را در هر ابعاد و اندازه ای ساخت و برای مسقف کردن این غرفه ها از برزنت و چادر استفاده می کنند.

پارتیشن خود سازه

 نوع دیگر پارتیشن بندی نمایشگاه ها نوع خودسازه نامیده می‌شود که محدودیت خاصی ندارد و با توجه به خواسته ی مشتری غرفه با تلفیق چند روش ساخته و اجرا می شود. غرفه هایی هم هستند که به صورت دائم در جاهایی مثل نمایشگاه های دائمی ساخته می شوند و به شکلی ساخته می شوند که برای همیشه غرفه اسپیس فریم باقی بماند و احتیاج به جابه جایی و تغییر نداشته باشد.

اجاره و فروش پارتیشن نمایشگاهی چگونه است؟

برای انتخاب اینکه تجهیزات و پارتیشن نمایشگاهی را خریداری یا اجاره کنید بستگی به موارد مختلفی دارد.

اگر شما مدت استفاده تان از این پارتیشن ها طولانی است و ممکن است حتی چند بار در سال به آن ها احتیاج پیدا کنید، بهتر است این سازه ها را با توجه به نیازتان خریداری کنید چرا که برای شما مطمئنا مقرون به صرفه تر است تا اینکه هر بار بخواهید این پارتیشن ها را اجاره نمایید، ولی اگر نیاز شما به این غرفه ها مدت زمان زیادی طول نمی کشد اجاره ی این سازه ها هم ارزان تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود و هم دغدغه ی انبار کردن و نگهداری این سازه ها را ندارید.

قیمت، اجاره و فروش پارتیشن نمایشگاهی

شما بهتر است با توجه به نیازتان تصمیم درست را در جهت خرید یا اجاره پارتیشن نمایشگاهی اتخاذ کنید تا متحمل ضرر و زیان مالی نشوید. برای خرید و فروش پارتیشن نمایشگاهی و یا حتی اجاره پارتیشن، با یک سرچ ساده در اینترنت و یا اپلیکیشن های آگهی خرید و فروش اجناس می‌توانید محل هایی که این پارتیشن ها را دارند پیدا کنید و با پرس و جو در مورد قیمت و نوع مناسب نیازتان، جای مناسب برای تهیه ی این غرفه ها را انتخاب نمایید. این مراکز خرید و فروش را هم به صوت حضوری و هم غیر حضوری انجام می دهند و در انتخاب درست و هوشمندانه ی این سازه ها به شما کمک بسزایی می کنند و مطمئنا امکان و احتمال انتخاب اشتباه و هر اشکالی کمتر خواهد بود. اجاره ی پارتیشن کار صحیح تری است چرا که وقتی قصد داشتن یک غرفه در نمایشگاهی را دارید، غرفه ی شما باید شبیه و از جنس بقیه غرفه ها باشد و اگر شما خودتان هم یک پارتیشن از قبل خریداری کرده باشید باز هم مجبورید یک پارتیشن شبیه بقیه اجاره نمایید و این موضوع هزینه ی دوباره برای شما خواهد داشت.

چگونگی، نصب و راه اندازی پارتیشن نمایشگاهی؟

برای راه اندازی پارتیشن نمایشگاهی مطمئنا باید از یک متخصص این کار کمک بگیرید چرا که کار راحتی نیست و بدون وجود یک فرد با تجربه در این کار شما به تنهایی قادر به نصب و راه اندازی پارتیشن نیستید، حتی پارتیشن های خودسازه و پیش ساخته هم برای نصب در جای خود نیاز به تسلط در این کار دارد.

نصب این سازه ها با توجه به بست و لولا هایی که دارد کار پیچیده و حساسی است و اگر در حین راه اندازی دچار شکستگی و آسیبی شوند شما باید خسارت این سازه ها را بپردازید به همین دلیل نصب توسط کسانی که از آن ها پارتیشن نمایشگاهی را اجاره یا خریداری کرده اید کار منطقی تری است و آن ها با توجه به تجربه و علمی که به این کار دارند در زمانی کوتاه و خیلی سریع و بدون هیچ مشکلی کار نصب را برای شما انجام می دهند.

بهتر است هنگام اجاره یا خرید این غرفه ها از مشاورین آن‌ها که آماده‌ی هر گونه خدمتی از جمله حمل و جابه جایی تا نصب و جمع آوری دوباره‌ی سازه ها هستند، مشاوره و راهنمایی بخواهید تا به شما کمک کنند و کمتر دچار اشتباه و مشکل شوید.

انواع پارتیشن نمایشگاهی و مزایای آن ها کدامند؟

غرفه ها و پارتیشن ها دو نوع متحرک و ثابت دارند که برای پارتیشن نمایشگاهی اصولا از نوع متحرک آن استفاده می کنند. استفاده از این غرفه ها علاوه بر نمایشگاه هادر جاهای دیگری مثل: گالری ها، موزه ها، جدا سازی قسمتی از قسمت دیگر در ادارات و خانه های بزرگ و ساخت اتاقک مورد استقبال قرار گرفته است. پارتیشن ها مثل قاب هایی که هستند که توسط پنل ها پوشانده شده است و با لولا ها از هم جدا و به هم وصل می شوند. جنس پنل های پارتیشن ها شیشه ای، آلومینیومی، چوبی، ام دی اف و نئوپان است و انتخاب هر کدام از این جنس ها بستگی به نوع مصرف شما از پارتیشن ها دارد. این دیوار های موقت یا پارتیشن نمایشگاهی چند نوع دارد که مدل مدولار، ماکسیما، اسپیس فریم و خودسازه هستند و انتخاب این نوع سازه ها با توجه به نیاز تان باید انجام شود.

مزایای پارتیشین نمایشگاهی

پارتیشن نمایشگاهی مزایای زیادی دارد مثل: قابلیت جابه جایی، نصب و راه اندازی سریع و آسان، کم وزن بودن این سازه ها، ارزان بودن و قابلیت نصب در اندازه های مختلف که در نمایشگاه ها ترجیح بر استفاده از این نوع سازه های متحرک است و از نصب و راه اندازی غرفه های ثابت و دائمی اصولا اجتناب می کنند. نصب پارتیشن با توجه به بست و لولا هایی که دارد کار پیچیده و حساسی است و اگر در حین راه اندازی دچار شکستگی و آسیبی شوند شما باید خسارت این سازه ها را بپردازید به همین دلیل نصب توسط کسانی که از آن ها پارتیشن نمایشگاهی را اجاره یا خریداری کرده اید کار منطقی تری است و آن ها با توجه به تجربه و علمی که به این کار دارند در زمانی کوتاه و خیلی سریع و بدون هیچ مشکلی کار نصب را برای شما انجام می دهند.

اسکرول به بالا