پارتیشن نمایشگاهی چیست؟

پارتیشن نمایشگاهی انواع مختلفی دارد و هر یک در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. نمایشگاه ها برای برگزاری در محیطی مشخص به غرفه ای مخصوص نیاز دارند. پارتیشن بندی نمایشگاهی یکی از اقدامات لازم و ضروری برای ایجاد غرفه بندی است.

 اجاره و فروش پارتیشن نمایشگاهی در تهران و کرج امکان اجاره پارتیشن و خرید پارتیشن نمایشگاهی را برای شما فراهم کرده است. در واقع شما با پرداخت هزینه کمتر می توانید به جای خرید پارتیشن نمایشگاهی به مدت مورد نیاز سازه دلخواه را اجاره نمایید. پارتیشن ها از جنس های مختلف اعم از شیشه ای، چوبی، ام دی اف و نئوپان تولید می شوند اما پارتیشن آلومینیومی با وزن کم برای ساخت غرفه نمایشگاهی مناسب تر است. این نوع پارتیشن به دلیل سبک بودن امکان جابجایی راحت را برای افراد فراهم می کند علاوه بر این مقاومت مورد نیاز برای فضاهای باز را دارا است. پارتیشن و یا دیوارهای موقت انواع مختلفی اعم از سازه ماکسیما، سازه مدولار، خودسازه و اسپیس فریم را شامل می شود. برای اطلاعات بیشتر در زمینه پارتیشن های نمایشگاهی با ادامه مطلب همراه ما باشید.

فهرست محتوا

آشنایی با انواع پارتیشن نمایشگاهی

همانطور که پیش تر گفته شد پارتیشن نمایشگاهی انواع مختلفی دارند و هر یک در فضاهایی خاص بیشتر کاربرد دارند. حال می خواهیم یک سری اطلاعات اولیه در مورد هر یک به شما ارائه دهیم:

سازه مدولار: دارای یک سری پایه مخصوص است که اجرای این پارتیشن را تنها در فضاهای بسته میسر می کند زیرا این نوع سازه قابلیت مقاومت در برابر آب و باد را ندارد.

سازه ماکسیما: این نوع سازه در رنگ بندی متنوع ارائه می شود و نصب و اجرای ساده تری نسبت به انواع دیگر دارد. نوع پنل سازه ماکسیما با سازه مدولار متفاوت است.

اسپیس فریم: این سازه با مقاومت و استحکام بالا قابل اجرا در فضاهای باز است. جالب است بدانید به دلیل قطعه قطعه بودن، این نوع سازه در هر سایز و ابعادی قابل اجرا است. حتی می توانید به کمک چادر و برزنت یک پارتیشن مسقف ایجاد نمایید.

خودسازه: این نوع پارتیشن نمایشگاهی محدودیت خاصی در نصب و اجرا ندارد. در واقع مشتری می تواند متناسب با نظر و سلیقه خود از روشی خاص نسبت به اجرای پارتیشن بندی اقدام نماید. برخی از پارتیشن ها به نظر مشتری از اسپیس فریم ساخته شده و به صورت دائمی در محل نمایشگاه باقی می مانند. در واقع این نوع پارتیشن ها دیگر از محلی به محل دیگر جابجا نخواهند شد.

نحوه اجاره و فروش پارتیشن نمایشگاهی

نحوه اجاره و فروش پارتیشن نمایشگاهی در تهران و کرج به عوامل متعددی بستگی دارد. چنانچه شما به مدت طولانی به سازه نمایشگاهی نیاز دارید یا در سال چندین بار به اجرای پارتیشن نیاز پیدا خواهید کرد، مسلماً خرید سازه پارتیشن برای شما به صرفه تر خواهد بود. زیرا هزینه اجاره پارتیشن نمایشگاهی برای هر دفعه برای شما گرانتر تمام می شود. اما برعکس چنانچه مدت زمان استفاده از پارتیشن شما محدود است حتماً به جای خرید از امکان اجاره پارتیشن استفاده کنید زیرا هم ارزان تر است هم دیگر دغدغه مکان نگهداری از تجهیزات پارتیشن را نخواهید داشت.

قیمت اجاره و فروش پارتیشن نمایشگاهی

قیمت پارتیشن نمایشگاهی به عوامل متعددی بستگی دارد. شما باید متناسب با نیاز خود یک پارتیشن مناسب اجاره یا خرید کنید. شما به منظور اجاره و یا حتی خرید پارتیشن مناسب می توانید در سایت های اینترنتی و یا اپلیکیشن های مخصوص انواع پارتیشن را جستجو کنید. سپس انواع پارتیشن را به همراه قیمت و نوع کاربرد بررسی نمایید. بسیاری از این مراکز به صورت اینترنتی و غیر حضوری نیز سازه مورد نیازتان را ارسال خواهند کرد. اگر قادر به تصمیم گیری در مورد انتخاب نوع سازه نیستید می توانید با مراکز تماس بگیرید و از مشاوره های آن ها استفاده نمایید. اجاره پارتیشن نسبت به خرید پارتیشن ، کار عقلانی تری است زیرا شما چنانچه از پیش سازه ای تهیه کرده باشید باز به دلیل ایجاد هماهنگی با دیگر غرفه ها مجبورید یک سازه شبیه به بقیه تهیه کنید. بنابراین هزینه اضافی را متحمل خواهید شد.

نصب و اجرای پارتیشن های نمایشگاهی

بهتر است فرآیند نصب و اجرای مراحل ساخت پارتیشن را به فرد متخصص در این حوزه بسپارید. نصب تمام پارتیشن ها اعم از سازه خودساخته باید توسط فرد کاربلد نصب شوند زیرا این کار به تجربه و تسلط کافی نیاز دارد. هر یک از سازه ها پارتیشن دارای بست و یک سری لولا است بنابراین نصب هر یک بسته به تجهیزات آن متفاوت خواهد بود. چنانچه سازه مورد نظر به هنگام نصب دچار شکستگی و یا هرگونه آسیب شود، فرد اجاره کننده موظف به پرداخت خسارت است. بنابراین بهتر است نصب پارتیشن را به خودشان بسپارید تا آنها به کمک دانش و تجربه کافی بتوانند بی دردسر سازه مورد نیاز را به شما تحویل دهند. شما می توانید به هنگام اجاره کردن، مشاوره های لازم در زمینه جابجایی و نصب سازه را از کارشناسان دریافت کنید. دریافت مشاوره موجب جلوگیری از انجام اشتباهات احتمالی خواهد شد. قیمت نصب پارتیشن متناسب با نوع سازه پارتیشن و ابعاد پارتیشن متفاوت است.

انواع پارتیشن ها

پارتیشن نمایشگاهی به دو نوع ثابت و پارتیشن متحرک دسته بندی می شوند و هر یک در مکان های مخصوص کاربرد دارند. علاوه بر این پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره هر یک از ضخامت های مختلفی تولید شده اند. پارتیشن نمایشگاهی معمولاً از نوع متحرک ارائه می شوند زیرا به جابجایی سازه در انواع نمایشگاه نیاز است. غرفه های متحرک علاوه بر نمایشگاه ها در موزه ها، گالری ها و دیگر مکان ها کاربرد فراوان دارند. حتی از پارتیشن متحرک برای جداسازی بخش های مختلف یک اداره یا خانه های بزرگ نیز استفاده می شود.

پارتیشن اداری یکی از پرکاربردترین پارتیشن ها در محیط های اداری و تجاری است. پارتیشن ها در واقع یک سری پنل هستند که به وسیله لولاهای مخصوص به هم وصل و از هم جدا می شوند. پارتیشن آلومینیومی، پارتیشن سند پلاس، شیشه ای، چوبی، نئوپان و ام دی اف انواع پارتیشن پرکاربرد هستند که هر فرد بسته به نیاز خود یکی از این انواع را انتخاب و اجرا خواهد کرد. هر یک از پارتیشن های نام برده شده در مدل های ماکسیما، مدولار، خودسازه و اسپیس فریم قابل اجرا هستند. پارتیشن شیشه ای پرکاربردترین نوع پارتیشن برای اجرای پارتیشن اداری است زیرا در این صورت افراد می توانند به راحتی با یکدیگر تعامل برقرار کنند.

نصب این سازه ها با توجه به بست و لولا هایی که دارد کار پیچیده و حساسی است و اگر در حین راه اندازی دچار شکستگی و آسیبی شوند شما باید خسارت این سازه ها را بپردازید به همین دلیل نصب توسط کسانی که از آن ها پارتیشن نمایشگاهی را اجاره یا خریداری کرده اید کار منطقی تری است و آن ها با توجه به تجربه و علمی که به این کار دارند در زمانی کوتاه و خیلی سریع و بدون هیچ مشکلی کار نصب را برای شما انجام می دهند.

مزیت های پارتیشن نمایشگاهی

امکان جابجایی، اجرای ساده، سبک بودن، ارزان بودن، قابلیت نصب آسان و سریع در ابعاد مختلف از جمله مزیت های اجرای پارتیشن نمایشگاهی است. بیشتر افراد به نصب پارتیشن متحرک تمایل دارند زیرا کاربرد این نوع سازه نسبت به سازه دائمی و ثابت بیشتر است. مراحل ساخت پارتیشن بسته به نوع لولا و بست های هر سازه متفاوت است به همین دلیل بهتر است تمام فرایند نصب پارتیشن نمایشگاهی را به خودشان بسپارید. مرکز اجاره و فروش پارتیشن نمایشگاهی در تهران و کرج با داشتن تیم حرفه ای و کاربلد در سریع ترین زمان ممکن بدون هیچ مشکلی سازه مدنظرتان را در محل مورد نظر نصب خواهد کرد.