ساخت بیلبورد

بیلبوردهای تبلیغاتی جزو بزرگ‌ترین و کامل‌ترین روش‌های تبلیغات می‌باشند که امروزه افرادی بسیار زیادی از آن‌ها برای تبلیغات محصولات و خدمات خودشان استفاده می‌کنند. ساخت بیلبورد کار سختی و زمان ‌بر نمی‌باشد اما، اما به هر حال طراحی آن به دقت و خلاقیت زیادی نیاز دارد. علاوه بر این به ‌هر حال این کار کاری هزینه بر می‌باشد و ممکن است که برای افرادی که می‌خواهند در این زمینه تبلیغات فعالیت کند هزینه ‌های زیادی را در برداشته باشد. در ادامه ما بیشتر در رابطه با این موضوع برای شما صحبت خواهیم کرد و اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع برای شما داریم. بیلبورد ها معمولاً تابلوهای بسیار بزرگ می باشند که در مکان ‌های پر تردد و شلوغ شهر قرار می‌گیرند تا افراد بسیار بیشتری بتوانند آن ‌ها را ببینند و ترغیب شوند که در رابطه با این تبلیغات اطلاعات بیشتری را کسب کنند.

فهرست محتوا

طراحی، نصب، و ساخت بیلبورد

 به هر حال شما برای طراحی، نصب، و ساخت بیلبورد در هر فضای خارجی که تقریبا خالی می باشد و زاویه دید مناسبی را دارد می‌توانید استفاده کنید و می توانید بیلبورد تبلیغاتی خودتان را آن‌ جا نصب کنید. توجه نمایید که روش ‌های دیگری مانند ساخت تراکت پخش کردن آن و روش ‌های دیگر برای تبلیغات وجود دارد اما استفاده از بیلبورد یک روش بسیار پر طرف‌ دار می باشد که تاثیر بسیار زیادی در زمینه گسترش فروش و تبلیغات شما نیز همراه دارد. بیلبورد ها به دلیل این ‌که بسیار بزرگ‌تر از حالت عادی می باشند، تاثیر بسیار بیشتری روی بینندگان دارند و می‌توانند باعث ترغیب آنان شوند تا آن ‌ها با گروه شما ارتباط برقرار کنند.

نکات طراحی برای ساخت بیلبورد

 توجه نمایید که ساخت بیلبورد ها یک عمل کاملاً روان‌شناسانه می باشد که در طراحی آن ‌ها باید حتماً به نکات مهم از جمله رنگ‌بندی، کنتراست، فونت استفاده شده، جملات نوشته شده و طراحی ‌ها و نقاشی ‌ها توجه شود. این موارد تماماً روی خواننده تاثیر گذار می باشند و باعث جذب و یا حتی گاهی دفع مخاطب می‌شود پس ساخت بیلبورد ها آنقدر ها هم کار راحتی نیست و زمان‌ بر می باشد. به هر حال شما باید برای ساخت بیلبورد ها خلاقیت و دقت بسیار بالایی داشته باشید و همچنین سعی کنید که آن را در بهترین نقطه شهر قرار دهید تا دید بسیار خوبی داشته باشد و افراد زیادی را جذب خودش کند.

ترکیب رنگ بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد ها معمولاً روی پایه‌ های بسیار بلند و مرتفعی قرار می‌گیرند و صفحه بسیار بزرگ و پرنور دارند تا بتوانند توجه افراد دیگر را جلب نمایند. در ساخت بیلبورد ها معمولاً به نکات بسیار مهم و قابل‌توجهی توجه می‌شود تا باعث جذابیت آنها شود. برای مثال شما باید سعی نمایید که هنگام ساخت بیلبورد حتماً به ترکیب رنگ‌ها توجه بسیار زیادی داشته باشید و از رنگ‌ هایی استفاده کنید که عاقلانه می باشند و ترکیبات آن ‌ها روی خواننده اثر منفی باقی نمی‌گذارد. همچنین شما باید سعی کنید که با توجه به زمینه تبلیغاتی که در آن فعالیت می کنید، از رنگ ‌های مناسب آن تبلیغات استفاده نمایید و سعی کنید که از زیاده ‌روی در اصول طراحی بیلبورد ها بپرهیزید. 

ساخت بیلبورد

فروش بیلبورد

بعد از ساخت بیلبوردها و نحوه تولید آن‌‌ها ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که شما چگونه می‌توانید این بیلبوردها را تهیه نمایید و برای پیدا کردن محل فروش بیلبورد و اجاره بیلبورد باید به کجا مراجعه فرمایید. توجه نمایید که بیلبوردها مربوط به سازمان زیباسازی شهرداری می‌باشند و شما برای این ‌که بخواهید یک بیلبورد تبلیغاتی را در سطح شهر نصب نمایید باید به بخش زیباسازی شهرداری محل زندگی خودتان مراجعه فرمایید و در مزایده‌‌هایی که شهرداری برای فروش بیلبورد ها قرار می دهد شرکت کنید تا بتوانید رقبای خود را کنار بزنید و برای تبلیغات کار خودتان را شروع نمایید. 

همچنین شما میتوانید به برخی شرکت ‌های تبلیغاتی که در این زمینه فعالیت می‌کنند مراجعه فرمایید و از آن‌ ها بخواهید که بیلبورد های در سطح شهر خریداری کرده‌اند را به شما اجاره دهند و شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌های گوناگون این بیلبورد ها را از آن ‌ها بخرید و یا حتی آن‌ ها را اجاره نمایید. توجه نمایید که به بیلبورد ها هزینه‌ های سرسام‌آوری با خودشان به همراه دارند، بهتر از شما انرژی و وقت بسیار زیادی را صرف نمایید تا بتوانید یک بیلبورد ارزان را برای خودتان تهیه و خریداری نمایید. توجه نمایید که عوامل مختلفی در قیمت بیلبورد ها تاثیرگذار می‌باشند و می‌توانند در این زمینه قیمت بیلبورد ها را بالاتر یا پایین‌تر بیاورند.

عوامل موثر بیلبورد تبلیغاتی

همچنین شما میتوانید به برخی شرکت ‌های تبلیغاتی که در این زمینه فعالیت می‌کنند مراجعه فرمایید و از آن‌ ها بخواهید که بیلبورد های در سطح شهر خریداری کرده‌اند را به شما اجاره دهند و شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌های گوناگون این بیلبورد ها را از آن ‌ها بخرید و یا حتی آن‌ ها را اجاره نمایید. توجه نمایید که به بیلبورد ها هزینه‌ های سرسام‌آوری با خودشان به همراه دارند، بهتر از شما انرژی و وقت بسیار زیادی را صرف نمایید تا بتوانید یک بیلبورد ارزان را برای خودتان تهیه و خریداری نمایید. توجه نمایید که عوامل مختلفی در قیمت بیلبورد ها تاثیرگذار می‌باشند و می‌توانند در این زمینه قیمت بیلبورد ها را بالاتر یا پایین‌تر بیاورند.

تفاوت قیمت بیلبورد برون شهری

شاید دانستن این نکته برای شما جالب و هیجان‌انگیز باشد که محل قرارگیری بیلبورد ها تاثیر بسیار زیادی در قیمت آن ‌ها دارد. برای مثال هنگام ساخت بیلبورد این که شما آن را در کدام نقطه از شهر و یا اتوبان قرار داده‌اید تاثیر بسیار زیادی در نحوه ساخت آن ‌ها و همچنین قیمت آن ها دارد. توجه نمایید که برای مثال قرار دادن بیلبورد ها در مناطق بالای سطح شهر قیمت های بسیار زیادی دارد و قرار دادن آن ‌ها در آزادراه ‌ها و بزرگ‌راه‌ ها همچنین اتوبان ‌ها اتوبان ‌ها و مناطق پایین شهر قیمت‌ های آن‌چنانی ندارند و تفاوت قیمت بیلبورد ها در این دو منطقه بسیار فاحش و زیاد می باشد. به هر حال ما هر چه از سطح از پایین شهر به سمت بالای شهر حرکت کنیم قیمت بیلبورد ها نیز بالطبع بالاتر و بیشتر خواهند شد. شما می‌توانید برای شروع نصب بیلبورد ها از قسمت ‌های میانی شهر استفاده نمایید و هزینه های خودتان را در حد متوسط نگه دارید تا بتوانید در آینده با کسب درآمد های بیشتر و بالاتر بتوانید بیلبورد هایی مناسب در مناطق بالای شهر را خریداری نمایید و تبلیغات خودتان را روی آن ‌ها نصب کنید و لذت ببرید و کسب‌ و کار خودتان را گسترش دهید و شرایط آن را بهتر کنید.

فروش بیلبورد

قیمت بیلبورد

بعد از بررسی این نکات و فهمیدن نکاتی در رابطه با ساخت بیلبورد، فروش بیلبورد و اجاره بیلبورد حال نوبت به بررسی قیمت‌های بیلبورد می‌رسد. پیش‌تر ما به این نکته اشاره کردیم که معمولاً اجاره بیلبورد تبلیغاتی و یا خرید آن هزینه‌‌های بسیار زیادی با خودش به همراه دارد. حال ما به صورت مشخص تر در رابطه با این هزینه‌ ها برای شما صحبت خواهیم کرد. به طور تقریبی در مرکز شهر یک بیلبورد در ابعاد کوچک قیمتی حدود یک میلیون تا چهار میلیون تومان دارد.

تاثیر منطقه جغرافیای بر قیمت بیلبورد

توجه نمایید با متفاوت شدن منطقه جغرافیایی این قیمت‌ ها نیز بالا و پایین می شوند. حتی گاهی ممکن است تا پانزده میلیون تومان نیز در برخی مناطق بابت ساخت بیلبوردها هزینه شود. ساخت بیلبورد تاثیر بسیار زیادی در قیمت این بیلبوردها دارد. توجه نمایید که بیلبورد های تبلیغاتی در مراکز خرید و مکان های بسیار پرتردد هزینه ‌های بسیار زیادی دارند و تا حد بسیار زیادی برای شما هزینه بر می باشد.

قیمت ساخت بیلبورد تبلیغاتی

سه عامل گردش، شاخص‌ های دموگرافیک مخاطبین، و میزان مشاهده در میزان دیده شدن تبلیغات شما و میزان هزینه‌ای که شما باید برای آن پرداخت کنید، تاثیر گذار میباشند. گردش به معنی حجم کل ترافیک می باشد که یک بیلبورد در معرض آن قرار دارد‌‌. این حجم ترافیک معمولاً از طریق اطلاعات حمل‌ و نقل و راهداری صادر می‌شود که با نام گردش بیل ‌بورد تبلیغاتی شناخته می‌شود. این ‌که افرادی که در معرض بیلبورد تبلیغاتی شما قرار دارند، آیا بیل‌بورد شما را دیده‌اند و آن را مورد توجه خودشان قرار داده‌اند، مورد بررسی قرار نمی‌گیرد بلکه هر فردی که از زیر بیلبورد تبلیغاتی و شما رد بشود در این آمار محاسبه خواهد شد. شاخص‌های جمعیتی و دموگرافیک مخاطبین به بررسی اطلاعاتی مانند سن، جنسیت و میزان تحصیلات و غیره بستگی دارد که این موضوع نیز در تعیین قیمت بیلبوردها تاثیرات بسیار زیادی دارد.

قیمت بیلبورد

برای مثال تحصیلات افرادی که از زیر تابلوی شما عبور می کنند قیمت بیلبورد شما را بالاتر خواهد برد پس در نتیجه اگر یک بیلبورد تبلیغاتی در نزدیک دانشگاه ‌ها قرار بگیرد قیمت آن بالاتر خواهد رفت. مشاهده نیز یکی دیگر از عواملی می‌باشد که در زمینه قیمت بیلبورد های تبلیغاتی تاثیر بسیار زیادی دارد. این موضوع در واقع به تعداد افرادی که بیلبورد تبلیغاتی شما را مشاهده می‌کنند نرخ مشاهده یا این ایمپرشن می‌گویند. توجه نمایید که نرخ مشاهده به عوامل مختلفی مانند اندازه بیلبورد شما، سرعت عبور مردم از کنار بیمار شما شرایط آب ‌و هوایی موجود در اطراف دیوار شما و غیره بستگی دارد که تمامی این موارد تأثیرات بسیار زیادی در بیلبورد تبلیغاتی شما خواهند داشت.