ساخت استیج اسپیس فریم

ساخت استیج اسپیس فریم خیلی از مراسم‌ها هستند که به نصب سن و استیج احتیاج دارند ولی به دلیل زمان کوتاه مراسم احتیاجی به خرید استیج نیست و به اجاره استیج می‌توان اکتفا کرد.برای رسیدن به جواب این سوال که اصلا استیج چیست باید بدانید سن یا استیج فضایی است که بازیگر، خواننده یا نوازنده روی آن اجرایشان را انجام می‌دهند و چون بلند‌تر از بقیه‌ی فضاست بینندگان به راحتی آن قسمت را مشاهده می‌کنند. برای اجرای چنین مراسم‌هایی، سن یکی از ضروری‌ترین ارکان است و به وجود آن 100 درصد احتیاج است. وقتی یک مراسم در عرض چند ساعت یا حتی چند روز به پایان می‌رسد احتیاج به خرید استیج نیست و برگزار کننده‌های اینگونه مراسم‌ها می‌توانند به محل‌هایی که اجاره استیج انجام می‌دهند مراجعه کنند و بسته به مراسم و اندازه‌ی محل مورد نظر، استیج مناسب را انتخاب کند، همچنین برای کسانی که نیازشان به سن موقت است اجاره‌ی سن و سکو برایشان هزینه‌ی کمتری دارد چرا که خرید سن هزینه‌های بالاتری دارد.

محتوا فهرست

علاوه بر اینکه اجاره سن مقرون به صرفه تر از خرید آن است، مکان نگهداری و انبار کردن سن هم یک مقوله ی مهم است، کسی که سن یا استیج را برای چند ساعت یا چند روز احتیاج دارد وقتی این استیج‌ها را اجاره می‌کند پس از اتمام کار خود، استیج‌ها را به صاحبش باز می‌گرداند و نگرانی بابت نگهداری و کمبود جا برای انبار کردن استیج‌ها ندارد. برای اجاره استیج می‌توان به جاهایی که چنین خدماتی ارائه می‌دهند مراجعه کرده و سن مورد نظر خود را کرایه کنید.

برای ساخت سن و استیج از اسپیس‌فریم استفاده می‌شود. اسپیس‌فریم انواع مختلفی دارد که با آن استیج اسپیس‌فریم مناسب شما ساخته می‌شود. اسپیس فریم‌ها علاوه بر ساخت سن و سکو موارد استفاده‌ی دیگری هم دارند مثل ساخت غرفه‌های نمایشگاهی که امروزه بیشتر هم دیده می‌شود.

چه جاهایی برای فروش و اجاره استیج وجود دارد؟

بعضی از مکان‌ها هستند مثل سالن‌های تئاتر و کنسرت که استیج بصورت دائم و ثابت در آن‌جا نصب شده است، ولی جاهایی مثل نمایشگاه‌های موقتی، مراسم‌های خیابانی و… نیاز به نصب استیج دارند که برای این کار می‌توان اقدام به اجاره استیج نمود.

جاهایی وجود دارند که فروش و اجاره استیج انجام می‌دهند، کسانی که به سن و استیج احتیاج دارند می‌توانند در اینترنت جستجو کنند و یا حتی در اپلیکیشن‌هایی که درج آگهی انجام می‌دهند مراجعه نمایند و جاهایی که اجاره استیج انجام می‌دهند را پیدا کرده و سن مورد نظر و مناسب خود را انتخاب کنند.

جاهایی که اجاره استیج انجام می‌دهند فروش استیج هم دارند و اگر احتیاج دائمی به این سازه‌های اسپیس فریم دارید می‌توانید آن‌ها را از این مراکز فروش با توجه به اندازه و شکلی که نیاز دارید خریداری نمایید.

این استیج‌ها هم بصورت ساخته شده و کامل وجود دارند و هم بصورت جدا از هم، متقاضیان این استیج‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های استیج، سن و سکو را در اندازه و شکل مورد نظر شان تهیه نمایند، چرا که با نوع اسپیس فریم می‌توان استیج و سکوی دلخواه شما را طراحی و ساخت.

مراکز فروش و اجاره استیج اطلاعات کامل را در اختیار خریدار یا متقاضی این سکو‌ها قرار می‌دهند و با توجه به تجربه‌ای که دارند، بهترین و مناسب ترین استیج را به شما معرفی می‌کنند.

قیمت فروش و اجاره استیج چگونه است؟

سن و سکو برای اجرای بسیاری از مراسم‌ها کاملا ضروری و به آن احتیاج است و نمی‌توان از آن فاکتور گرفت و در مراسم‌ها از آن استفاده نکرد، بسیاری تصور می‌کنند قیمت فروش اسپیس این سکوها بالاست در صورتی که مرکز فروش سن و استیج، اجاره استیج هم انجام می‌دهند و با قیمت خیلی کمتر می‌توانید این استیج‌ها را بطور موقت اجاره نمایید، پس شما با تقریبا با هر بودجه‌ای که دارید می‌توانید اجاره استیج انجام دهید.

برای اجاره‌ی هر متر سن پیش ساخته شما تقریبا روزی 30 تا 40 هزار تومان پرداخت می‌کنید که البته شرکت‌های تشریفاتی که فروش و اجاره‌ی این سن‌ها را انجام می‌دهند با توجه به تعداد روز و متراژ استیجی که احتیاج دارید قیمت‌ها را محاسبه می‌کنند و به شما اجاره می‌دهند.

استیج اسپیس فریم به دلیل اینکه ساختارش به گونه‌ای است که به هم وصل می‌شوند و یک سازه را به وجود می‌آورند، قیمت‌های متنوعی برای فروش و اجاره استیج‌ها وجود دارد و شما می‌توانید به جاهای مختلف مراجعه کنید و قیمت‌ها را بررسی کنید و در نهایت جایی را انتخاب کنید که قیمت‌های مناسب‌تری دارند و با بودجه‌ی شما سازگار است.در هر صورت این سن‌ها یا استیج‌ها قیمت چندان بالایی برای کرایه ندارند و شما می‌توانید به راحتی اقدام به اجاره استیج نمایید.

شرکت‌ها و فروشگاه‌های استیج راهنماها و فروشندگانی دارند که بطور کامل شما را راهنمایی کرده و نوع مناسب برای مراسم و فضای شما را معرفی می‌کنند.برای اجاره و خرید این سکوها دقت لازم را داشته باشید چرا که با انتخاب اشتباه ضرر و زیان مالی نشود.

آیا برای برگزاری کنسرت می‌توان اجاره استیج انجام داد؟

اکثر جاهایی که کنسرت یا نمایش اجرا می‌شود سن و سکوی دائمی دارند و زمانی که سالن تجهیز می‌شود سکو یا استیج هم ساخته می‌شود، اما گاهی اوقات کنسرت‌ها و تئاترها در محیطی غیر از جای همیشگی خود اجرا می‌شوند که عموما نیاز به اجاره استیج می‌باشد.

گاهی اوقات با توجه به عیدها و جشن‌های مذهبی، کنسرت‌ها و حتی سخنرانی‌هایی برگزار می‌کنند مثلا: در مراکز خیریه و پارک‌ها و … که با نصب این سکوها در مکان‌های مورد نظر یک استیج کار آمد ساخته می‌شود و برای برگزاری برنامه لازم است.

با کرایه سن و سکو از جای مناسب می‌توان مراسم را راه انداخت و با قیمت ارزان و مناسب در هزینه‌ها صرفه جویی کرد و اجاره استیج کنسرت، نمایش و تئاتر با توجه به اندازه‌ی فضا و بودجه‌ی شما امکان پذیر است و با مراجعه به مراکز و تشریفاتی‌هایی که کرایه و اجاره استیج انجام می‌دهند می‌توانید این کار را انجام دهید.

اگر شما مدیر برنامه‌های خاصی هستید و به دفعات احتیاج به سن و سکو دارید می‌توانید به این مراکز و شرکت‌های فروش استیج رفته و این استیج‌ها را خریداری کنید که مطمئنا برای شما راحت تر خواهد بود.

با سازه‌هایی که سن و استیج را می‌سازند و غرفه‌های نمایشگاه‌ها را هم راه اندازی و احداث می‌کنند و این اسپیس فریم‌ها موارد استفاده‌ی دیگری هم دارند که با توجه به شکل و نصب شان استفاده‌های گوناگونی از آن‌ها می‌شود که امروزه بیشتر هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از جایی که اجاره استیج انجام شده می توان تقاضای نصب استیج کرد؟

معمولا جاهایی که فروش و اجاره استیج انجام می‌دهند خودشان هم ساخت استیج اسپیس فریم را انجام می‌دهند. شما برای برگزای مراسم‌های خود وقتی به این مراکز فروش و اجاره‌ی سن مراجعه می کنید می‌توانید با توجه به تجربه و تخصص فروشنده‌ی این سن و سکوها، نوع مناسب را انتخاب کنید. این فروشنده‌ها قادرند نصب و اجرای انواع استیج با ابعاد مختلف را انجام دهند پس شما برای راه اندازی و نصب بهتر است از فروشندگان این تجهیزات که خود نصاب این سکوها هستند تقاضا کنید تا کار نصب و راه اندازی را برای شما انجام دهند.

خیلی از این نوع استیج‌ها، بخصوص استیج‌های اسپیس‌فریم با توجه به اینکه قطعه قطعه هستند و برای ساخت و راه اندازی نیاز به مهارت دارد، کسانی باید این کار را انجام دهند که تخصص‌اش را دارند و با توجه به بست‌هایی که دارند آن‌ها را به هم وصل کنند.

همچنین با نصب و راه اندازی توسط خود کسانی که اجاره استیج را از آن‌ها انجام داده‌اید خیالتان راحتتر است چرا که در حین نصب با مشکل خاصی روبرو نخواهید شد. پس بهتر است برای نصب از خود آن‌ها کمک بگیرید چون اگر این فریم‌ها دچار شکستگی و اشکالی شوند باید خسارت بدهید و متحمل ضرر می‌شوید.

علاوه بر نصب، زمانی که کار شما با این سکوها تمام شد برای باز کردن این سازه‌ها هم بهتر است از خوشان کمک بگیرید تا دچار آسیب و شکستگی نشوند.

برای پیدا کردن جاهایی که قادر به ارائه اینگونه خدمات یعنی اجاره استیج و نصب و راه اندازی هستند با یک سرچ در اینترنت، شرکت‌ها و جاهایی که آماده‌ی ارائه‌ی اینگونه خدمات هستند را پیدا کنید و با تماس تلفنی و مراجعه می‌توانید جای مطمئن و قابل اعتماد را انتخاب نمایید.

اسکرول به بالا