بست اسپیس فریم

بست اسپیس فریم اولین یراق برای نصب اسپیس بست اسپیس می‌باشد. بست اسپیس از ملزومات نصب اسپیس می‌باشد. بست اسپیس جهت نصب اسپیس فریم می‌باشد. توسط بست اسپیس میتوان اسپیس را نصب نمود. کیفیت بست اسپیس در نصب سازه اسپیس بسیار تاثیر گذار می‌باشد. بست اسپیس استاندارد از ورق 3 میل تولید می‌گردد. اتصالات اسپیس به صورت آبکاری شده عرضه میگردد. آبکاری قفل اسپیس با پوششش مناسبی که به بست اسپیس می‌دهد مقاومت بست اسپیس را بالا می‌برد. بست اسپیس فرم با کاربردی زیاد در ساخت غرفه سازی نمایشگاهی استفاده می‌گردد. قیمت بست اسپیس فریم 14.000 تومان می‌باشد. فروش بست اسپیس فریم به صورت کلی و جزئی انجام می‌گردد.

فهرست محتوا

اتصالات اسپیس فریم

آیا زمانی که کودک بودید در زمین بازی پارک، به وسیله بازی سرگرم کننده ای که در زیر تصویر شده است، برخورد کرده اید؟ تعداد زیادی از کودکان می توانند در بالای این سازه مثلثی شکل بدون اینکه خم شود یا شکسته شود بازی کنند. دلیل این مسئله قدرت طراحی مثلثی این سازه است. طراحی مثلی و استقامت سازه هایی که با این روش ساخته می شوند یکی از مسائلی است که از دیرباز مورد توجه انسان بوده است. این نوع طراحی در بسیاری از لوگوهایی که کودکان با آن بازی می کنند نیز وجود دارد. با توجه به قابلیت حمل و نقل خوب، در سال های اخیر توجه ویژه ای به این نوع سازه ها انجام شده است.

با این حال کاملا مشخص است که  این ساختارهای جادویی نسل جدید، بدون پشتیبانی اتصالات مناسب نمی توانند بایستند.  نمونه نشان داده شده در شکل فوق، نمونه ای ابتدایی از یک اسپیس فریم (داربست نمایشگاهی) است و اتصالاتی که بخش های مختلف آن را به هم وصل کرده است بست اسپیس فریم یا اتصالات اسپیس فریم نام دارد. با توجه به اهمیت زیادی که اتصالات اسپیس فریم در برپایی انواع سازه های نمایشگاهی دارند، در این مقاله درباره دلیل استفاده و مزایا این اتصالات صحبت به میان می آید. همچنین انواع مختلف بست اسپیس فریم معرفی می شود. علاوه بر موارد فوق در این مقاله بست تولیدی گروه تولید اسپیس فریم معرفی شده و ویژگی ها و طریقه خرید آن توضیح داده می شود.

دلایل استفاده و مزایای اتصالات اسپیس فریم:

همانطور که گفته شد بست اسپیس فریم جزء جدا ناپذیر برای برپا کردن یک سازه نمایشگاهی است. بدون وجود این اتصالات برپا کردن داربست نمایشگاهی غیر ممکن خواهد بود. این اتصالات حتما باید استاندارد باشند؛ در غیر این صورت امکان وارد شدن خسارات مالی و جانی زیاد است. گروه تولید اسپیس فریم افتخار دارد که اتصالات اسپیس فریم را کیفیت بسیار خوب در اختیار مشتریان قرار می دهد. اتصالات اسپیس به گونه ای طراحی شده اند که با کمک آنها به راحتی می توان بخش های مختلف سازه اسپیس را با امنیت به هم متصل نمود. همچنین این قطعات بسیار محکم بوده و امنیت سازه نمایشگاهی را به شکل کامل تامین می نمایند. علاوه بر موارد گفته شده  اتصالات اسپیس فریم مزایای دیگری نیز دارند:

الف. اتصال چادر و قطعات پارچه ای یا پلاستیکی به سازه نمایشگاهی: چنانچه تمایل دارید برای جلوگیری از نفوذ باران و تغییرات جوی به دور سازه، از پلاستیک استفاده نمایید و یا چادری را به بخشی از سازه متصل نمایید، بست اسپیس فریم این امکان را به راحتی برای شما فراهم می کند.

ب. اتصال نئوپان و ام دی اف و شیشه به سازه اسپیس: چنانچه قصد شما از برپا کردن سازه نمایشگاهی، ایجاد غرفه و یا ایستگاهی است که نیاز به پیش خوان و یا میز دارد، می توانید قطعات ام دی اف، نئوپان و یا شیشه را توسط اتصالات اسپیس فریم به سازه متصل کنید.

ج. علاوه بر موارد بالا، اتصالات اسپیس فریم نقش مهمی در تامین نور و الکتریسیته برای فضای داخلی و بیرونی سازه نمایشگاهی شما دارد. این بست ها به شما این اجازه را می دهند که هرگونه سیم برق، هولدر چراغ و… را به داربست نمایشگاهی خود متصل نمایید.

د. اتصالِ قطعاتِ سازه اسپیس، در جهات مختلف: اتصالات اسپیس فریم این امکان را فراهم می آورند که بتوان قطعات سازه را بر حسب سلیقه خریدار و محیطی که سازه در آن نصب می گردد، در جهات مختلف به هم متصل نمود.

انواع اتصالات اسپیس فریم:

فروش اتصالات اسپیس فریم در انواع و اقسام مختلف، توسط شرکت های مختلف در سراسر جهان انجام می گیرد. هر کدام از این بست ها، مزیت ها و محدودیت های خاصی خود را دارند. در حال حاضر اتصالات پیچ و مهره ای، رایج ترین نوع اتصالات داربست نمایشگاهی در ایران محسوب می گردد؛ با این وجود در این بخش تعدادی از این سیستم های اتصال -که در دنیا رایج هستند- به شکل مختصر معرفی می گردند:

الف) اتصالات تیریودیک (Triodetic Connector) :

قسمت وسط این اتصالات، از لوله ای که معمولا از جنس آلومینیوم است تشکیل شده است، بخش خارجی این لوله دارای شکاف هایی است که انتهای میله های سازنده اسپیس فریم به آن متصل می شوند. سیستم اتصالات اسپیس فریم تیریودیک برای نخستین بار در سال 1955 در کانادا ساخته شد. اجزای این سیستم در ابتدا آلومینیومی بودند، اما در سال 1966 فولاد نیز در ساختار این اتصالات به کار گرفته شد. اتصالات Triodetic می توانند در برابر بار سنگین و فشرده شدن مقاومت کنند. اتصالات تیریودیک دو مزیت اصلی دارند. اولین مزیت آنها این است که هزینه نصب و مونتاژ نسبتا کمی دارند. دومین مزیت این سیستم این است که نصب آن در بیشتر موارد نیاز به داربست ندارد و اعضای در حال ساخت سازه، خود نقش داربست را دارند.

ب. اتصالات گره تیوبی (Tuball Node Connector):

در مرکز این نوع اتصالات کره تو خالی از جنس گرافیت وجود دارد. بیرون این کره در نقاط مشخصی، به وسیله جوشکاری به سایر اجزای سازه متصل می گردد.

ج. اتصالات گره ای (Nodus Connector):

در این نوع از اتصالات اسپیس فریم، اعضا هم می توانند به قطعات توخالی مثلثی و هم قطعات توخالی دایره ای متصل شوند. در مورد این اتصالات نیز همانند اتصالات گره ای نیاز است که سایر اجزای سازه اسپیس به وسیله جوشکاری به مرکز متصل گردند. یکی از انواع این اتصالات، اتصالات مرو (MERO) نام دارد که در سال 1942 توسط یک شرکت آلمانی طراحی شد. در این سیستم یک کره فولادی وجود دارد که محل اتصال سایر بخش های سازه می باشد. روی این گوی سوراخ هایی وجود دارد.

-سایر اعضا که به شکل میله ای هستند

– در محل این سوراخ ها به گوی پیچ میشوند.  این نوع بست اسپیس فرم این امکان را فراهم می آورد تا اجزای سازه در زوایای مختلف به هم وصل گردند.

چ. اتصالات یونی بت (Unibat Connector):

در این نوع از اتصالات اسپیس فریم، سازه نمایشگاهی از قطعات هرمی تکرار شونده تشکیل شده است. این قطعات به شکل معکوس کنار هم قرار می گیرند. به این معنا که انتهای یک هرم در رای هرم دیگر قرار می گیرد. اگر چه این هرم ها به شکل پیش ساز در کارخانه ساخته شده اند اما اتصال آن ها با پیچ های فولادی با مقاومت کششی بالا در محل احداث انجام می گیرد.

د. اتصالات کاتروس (CATRUS Connector):

این نوع قفل اسپیس فریم برای اولین بار در کشور اسکاتلند تولید شد. اتصالات کاتروس مجموعه های تک پیچ و مهره ای هستند. تعداد قطعاتی که به این نوع گره متصل می گردد، نسبت به روش مرو (که در آن یک گوی در مرکز اعضای متصل شونده قرار داشت) کمتر هستند. لذا هزینه خرید این سیستم نسبت به سیستم مرو کمتر است. اتصالات اسپیس فریمِ کاتروس، دارای یک پیچ بلند  در مرکز می باشند که از میان همه اعضای گره عبور کرده و آنها را به هم متصل می کند. جنس همه اعضا از لوله یا پروفیل است. به دلیل اینکه در این سیستم، اعضای لایه های میانی به شکل کامل از مرکز گره عبور نمی کنند اتصالات کاتروس برای دهانه های بزرگ توصیه نمی شود.

ویژگی های بست اسپیس فریم گروه تولید اسپیس فریم:

در حال حاضر اتصالات پیچ و مهره ای که رایج ترین نوع اتصالات سازه اسپیس در ایران محسوب می گردد، توسط گروه تولید اسپیس فریم تولید می شوند. این اتصالات به همراه سایر قطعات داربست نمایشگاهی ارسال می گردند.  گروه تولید اسپیس فریم با تولید این محصول با کیفیت و ارزان قیمت، یکی از شرکت های موفق فروش اتصالات اسپیس فریم در ایران می باشد. بست اسپیس فریم از ورق 3 میلی متری ساخته می شود و آبکاری شده است. آبکاری اتصالات سبب شده است محصولات این شرکت به دلیل پوشش مناسبی که دارند، از مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشند. این بست، توسط پیچ الن 6 و مهره 6 به سازه فضا کار متصل می گردد. سازه در هر نقطه اتصال، حداقل بایستی به دو عدد بست متصل گردد. معمولا برای تعداد مشخصی از قطعه های سازه نمایشگاهی، تعداد معینی بست مورد نیاز است. فروش بست اسپیس به همراه پیچ و مهره است.  قیمت اتصالات اسپیس فریم  14.000 تومان است. فروش این اتصالات توسط گروه تولید اسپیس فریم به شکل کلی و جزئی انجام می پذیرد.

گروه تولید اسپیس فریم با ساخت و فروش اتصالات اسپیس فریم با کیفیت خوب و قیمت ارزان، آماده همکاری در پروژه های مختلف ( غرفه‌های نمایشگاهی، ایستگاه های صلواتی، همایش ها و.. ) در سراسر ایران می باشد. ارسال این سازه ها به تمام نقاط کشور، یکی دیگر از خدماتی است که توسط این گروه انجام می پذیرد. برای آشنایی بیشتر با ساختار قیمت بست اسپیس فریم و نحوه استفاده آن، می توانید از مشاوره رایگان گروه تولید اسپیس فریم استفاده نمایید.

خرید اتصالات آبکاری اسپیس فریم

معمولاً اتصالات اسپیس فریم از نظر کیفیت بررسی می شوند. اینطور که مشخص هست این بست ها با آبکاری گالوانیزه به فروش می رسد که کیفیت و قیمت خوبی داشته و در سبک های مخصوصی عرضه می شوند. اتصالات اسپیس فریم مخصوص نمایشگاه و برای اجرای غرفه های نمایشگاهی میباشد. این محصولات کیفیت خوبی داشته و از نظر قیمت در بهترین شرایط قرار گرفته اند. نوع طراحی اتصالات اسپیس فریم و بست باید به صورتی باشد که بتوانید آن را به سادگی جابجا کنید. این اتصالات از نظر طراحی در سه سبک مختلف عرضه می شوند و مناسب با شرایط هر پروژه ای میباشد.

جهت مشاوره در باب خرید اتصالات اسپیس فرم و لیست قیمت اسپیس می‌توانید با شماره تلفن 09125759331 تماس حاصل فرمایید.

 
اسکرول به بالا