اسپیس فرم چیست

اسپیس فریم چیست، اسپیس سازه ای ایست جهت ساخت و سازهای موقت با قابلیت نصب سریع و باز کردن سریعتر. اسپیس فریم قابلیت این را فراهم نموده که جایگزین داربست باشد. اسپیس فریم بر خلاف داربست دارای ظاهری زیبا بوده با امکان استفاده از اسپیس فریم در نمایشگاهها، همایشها، تبلیغات محیطی و به نحوی اسپیس فریم نوآوری را در سازههای پیش ساخته دارا می‌باشد.

همیشه در بین سازه های پیش ساخته کمبود ساز های شکیل حس میشد که اسپیس فریم توانست جایگزینی شایسته برای داربست گردد. اسپیس فریم یا همان داربست جدید سبکی تازه را در ایجاد محیط های نمایشگاهی اعمال نموده است.

اسپیس فریم چیست

گروه توليدي اسپيس فریم كار خود را در ديماه سال 1385 سازه نمايشگاهي اسپيس فريم در حال حاضر بيشترين نقش را در ساخت و طراحي غرفه هاي نمايشگاهي دارد به طور جدي آغاز كردند و تصميم به توليد اسپيس فريم و اجراي غرفه هاي نمايشگاهي … گرفتند شما نمونه كارهاي ما را مي توانيد در قسمت نمونه كار مشاهده كنيد و براي سفارش اسپيس فريم و قیمت اسپیس فریم با ما تماس بگيريد. گروه تولیدی اسپیس فریم با استفاده از مواد خام مرغوب اسپیس فرمی با کیفیت تولید و در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

اسپیس فریم کاربردهای زیادی از جمله: ساخت سالن های همایش و نمایشگاه، ساخت غرفه های فضای باز، ساخت غرفه های فضای بسته، ساخت قاب بنر، ساخت سوله و… نام برد.

اسپیس

لطفا جهت سفارش برای خرید یا اجاره اسپیس فریم با شماره تلفن 09125759331 تماس بگیرید.

اسپیس چیست

سازه های فلزی منظمی هستند که به صورت منظم در کنار یکدیگر قرار می گیرند و می توان با متصل کردن این سازه های متنوع و منظم غرفه های مستحکمی را در نمایشگاه ها و یا در استیج ها ایجاد کرد. طراحی اسپیس فریم به گونه ای است که از اجزای مدولار شکل تشکیل شده است. این اجزا توسط اتصالات اسپیس فریم به یکدیگر متصل می شوند. البته در برخی از موارد می توان آن را توسط جوش به یکدیگر وصل کرد. این روش بسیار پر هزینه است و در زمان جوش دادن مفاصل باید به یکدیگر متصل شوند و  در نهایت محکم شوند.

به همین خاطر برای اتصال اسپیس فریم از اتصالات مخصوصی استفاده می شود که به راحتی قابل نصب است و می توان به آسانی از آن استفاده کرد.

با نصب اسپیس سازه های محکم وزیبایی ایجاد می شود که به خاطر شکل منظمی که دارندوزن خود را درجهات مختلف تقسیم می کنند.

همین دلیل موجب می شود که استحکام سازه ها بالاتر رود وبرای مکانهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

انواع اسپیس فرم

صنعت تولیدی اسپیس فریم با عرضه انواع اسپیس با کیفیت توانسته است در پوشش هر چه بیشتر فضاهای نمایشگاهی تاثیرگذار باشد. به همین خاطر صنایع تولیدی با طراحی اسپیس فریم در طرح ها و ابعاد مختلف در تلاش هستند که نیاز مشتریان خود را برآورده کنند.

اسپیس فریم بر مبنای کاربردهای مختلفی که دارند می بایست در اندازه های استانداردی تهیه شوند تا بتوانند فضاهای مناسبی را بر طبق اصول فضای نمایشگاه به کار بگیرند. اسپیس ها دارای انواع مختلفی هستند که شامل اسپیس فریم منحنی، اسپیس فریم خمیده یا کرو، اسپیس بنر و اسپیس صاف که هر کدام دارای اتصالات جداگانه ای هستند که برای وصل کردن مورد استفاده قرار می گیرد. البته اسپیس های دیگری نیز در بازار وجود دارند که موارد استفاده مختلفی دارند. از جمله :

اسپیس فریم
 • اسپیس فریم ASTRALITE3 : دارای یک سیستم پایه متوسط است که برای اماکن تفریحی و هم چنین تاسیسات استودیویی به کار برده می شود. بسیار سبک است و دارای طول 2 الی 12 متر است که میزان تحمل بار توزیع شده یکنواخت از 8.9 الی 342.6 کیلوگرم در طول دهانه است.
 • اسپیس فریم XU30D : بر مبنای ساختار X30D ساخته شده اند که دارای حداکثر انعطاف پذیری برای اتصال سیستم نورپردازی به آن ها داده می شود. قابلیت اجرای دهانه از طول 3 الی 12 متر است که قابلیت تحمل وزن 11.9 تا 233.8 کیلوگرم را دارد.
 • اسپیس فریم E20D / E20V TRUSS : این نوع از اسپیس ها بسیار سبک و کم وزن هستند که حالت تزئینی دارند. اغلب به مانند یک تراس کوچک است که برای اهداف ساختاری مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از ساختار جمع و جور است و در پروفیل های مثلثی و مربعی وجود دارند. دهانه ای به طول 3 الی 18 متر و تحمل وزنی 1.3 تا 97.2 کیلوگرم در نوع مثلثی اسپیس است. در حالی که برای مقطع مربع طول 3 الی 20 متر دهانه و تحمل وزنی 3.2 الی 123.2 کیلوگرم است.
 • اسپیس فریم H20LB: مشابه اسپیسX30D است که دارای طول 1 تا 5 متری و میزان تحمل وزنی از 45 الی 620 کیلوگرم است.
 • اسپیس فریم  X30 SERIES : طول دهانه در این نوع از اسپیس فریم از 3 تا 16 متر و میزان تحمل بار از 12.3 الی 443.7 کیلوگرم است. البته برای مقطع مثلثی شکل آن است و برای مقطع مربعی شکل میزان طول دهانه از 3 الی 20 متری است که تحمل وزنی آن از 18.6 الی 650 کیلوگرم می باشد.
 • اسپیس فریم H30 SERIES: این نوع از اسپیس ها نیز طول 3 الی 16 متر و میزان تحمل بار از 17.2 الی 562.4 برای مقطع مثلثی شکل دارند. در صورتی که برای مقطع مربعی شکل آن طول 3 الی 20 متری و میزان تحمل باری 26.3 الی 649 کیلوگرمی دارد. مقطع خطی آن دارای دهانه 1 الی 6 متری و میزان تحمل وزن از 15 کیلو تا 979.2 کیلوگرم است.
 • اسپیس فریم VERTO TRUSS: این نوع از اسپیس فریم دارای اتصالات جدیدی هستند که نقاط اتصال این سیستم ها به صورت دوار است که به یکدیگر وصل می شوند. در ضمن دارای قابلیت تطبیق پذیری است که توانایی کاربردی بسیار بالایی دارند. هم چنین قابلیت مونتاژ و دمونتاژ دارند که نیازی به داشتن ابزار نیست. هم چنین وجود نشانگر ایمنی باعث می شود که کاملا استانداردها رعایت گردد. دهانه این نوع از اسپیس فریم در حدود 3 الی 20 متر و میزان باری که می تواند تحمل کند از 24.8 الی 647.4 کیلوگرم است.
 • اسپیس فریم H40 SERIES: طول دهانه از 3 الی 20 متر است و میزان تحمل بار از 15.2 الی 724.4 کیلوگرم می باشد برای مقطع مثلث آن است. برای مقطع مربع دارای طول دهانه 3 الی 20 متر و میزان تحمل بار توزیع شده 39.2 الی 835.4 کیلوگرم است. مقطع مستطیل دارای طول دهانه 3 الی 20 متری و میزان تحمل بار 39 الی 835.3 کیلوگرم است. مقطع خطی دارای طول 1 الی 6 متری و میزان تحمل 24 الی 1259.8 کیلوگرم است.

نصب اسپیس 

نصب اسپیس یک روش بسیار تخصصی است که باید توسط نیروی مجرب صورت بگیرد. نصب اسپیس فریم با توجه به اینکه ساده و آسان است ولی با این حال نیاز به یک نیروی متخصص است تا از محکم نصب شدن آن اطمینان حاصل نماید. به هر حال نصاب متخصص با محاسبه کردن میانگین نقاط متفاوت سازه به شکل گیری روی نقاط امن بدون ریسک برای سازه می پردازد. برای نصب اسپیس از بست مخصوص استفاده می شود که استفاده از آن بسیار راحت است و به صورت پروانه ای نصب می شود. به علت این که این گونه از سازه ها دارای شکل هندسی هستند می توانند وزن خود را در جهات مختلف بر روی زمین وارد کنند.

مزایای استفاده از اسپیس فریم چیست

علت اینکه صاحبان نمایشگاه ها و غرفه داران برای تقسیم بندی فضای کاری خود از اسپیس فریم استفاده می کنند به دلیل داشتن یک سری مزایا است که شامل این موارد است:

 • جذاب و زیبا: طراحی بسیار شکیل این سازه های فلزی به گونه ای است که در اکثر پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد . البته از این سازه ها برای نماسازی نیز استفاده می شود. در ضمن این سازه های فلزی قابلیت اجرایی با فضاهای ساختمانی را نیز دارند که می توان با فعالیت های ساختمانی همگام شوند.
 • نصب آسان: به علت اینکه این سازه های فلزی بدون نیاز به جوشکاری و با استفاده از پیچ و مهره به یکدیگر وصل می شوند، می توان به راحتی از آن استفاده کرد.
 • وزن سبک: برخلاف شکل ظاهری که دارند، سازه های فلزی بسیار سبکی هستند که در مقایسه با سازه های ساختمانی ترجیح داده می شود از این سازه ها استفاده شود.
 • سرعت بالا در تولید اسپیس: به دلیل وجود نرم افزارهای مخصوص کامپیوتری برای تولید این گونه از سازه های فلزی به راحتی و به سرعت می توان طراحی و تولید کرد. روش های متعددی برای اجرای سازه های فلزی وجود دارد که از طریق نیروهای متخصص مورد استفاده قرار می گیرد.
 • قیمت مناسب: داشتن قیمت مناسب به همراه تنوع بالا، این گونه از سازه ها را به یک گزینه مناسب در مقابل سازه های ساختمانی تبدیل کرده است که اغلب افراد می توانند برای صرفه جویی اقتصادی از این سازه ها استفاده کنند.
 • قابلیت باز و بسته شدن مجدد سازه های فلزی: برای نصب این سازه ها به هیچ وجه از جوشکاری استفاده نمی شود و همه اتصالات از طریق پیچ و مهره است. به همین خاطر می توان به راحتی و مجدد مونتاژ شوند و در محلی دیگر با تغییرات کمتر در قطعات سازه ای مجددا نصب شوند.
 • داشتن ضریب ایمنی بسیار بالا: پیچ و مهره ای بودن این اتصالات و آسان بودن در ساخت و متصل شدن این قطعات کارخانه ای باعث شده است که ضریب اطمینان و ایمنی این سازه های فلزی افزایش یابد.

انواع اتصالات اسپیس فریم

روش های وصل کردن سازه های اسپیس فریم به چهار نوع تقسیم می شود:

 1. روش مرو: این نوع روش اتصال، سیستم گوی مانندی دارد که برای اولین بار توسط شرکت مرو در کشور آلمان طراحی شده است. این نوع از سازه های ساختمانی از جنس فولادی است.
 2. روش کاتروس: یکی دیگر از سازه های فلزی است که توسط پیچ و مهره به یکدیگر وصل می شوند. همه اجزای آن از لوله تشکیل شده است و اغلب برای دهانه های 5 الی 12 متری مورد استفاده قرار می گیرد. در مقایسه با سیستم مرو از اتصالات کمتری برخوردار است به همین دلیل بیشتر کاربرد دارد.
 3. روش یونی بت: از اتصالات منشوری( هرمی- تک واحدی) تشکیل شده است که از مقاومت بالایی برخوردار است.
 4. روش تریودتیک: این روش نیز توسط یک شرکت کانادایی ابداع شده است که جنس قطعات آلومینیومی است. البته در سال 1966 نیز قطعات فولادی آن نیز تولید شده است و برای نصب کردن این نوع از سازه ها نیز از پیچ و مهره استفاده می شود.
[تعداد: 18   میانگین: 5/5]