آچار اسپیس

کاربردهای شگفت انگیز آچار اسپیس

آچار اسپیس فریم: از زمانی که فاصله بین برگزاری نمایشگاه‌ها در سوله‌های بزرگ نمایشگاهی کوتاه شد، نیاز به برپایی غرفه‌های با اندازه‌های متفاوت برای افرادی که می‌خواستند محصولات خود را در نمایشگاه‌ها عرضه کنند احساس می‌شد. اسپیس فریم‌ها یا سازه‌ها و غرفه‌های نمایشگاهی با قابلیت تغییر به شکل دلخواه غرفه دارن از این موارد بودند. اسپیس فریم‌ها برای متصل شدن به بست‌ اسپیس فریم نیاز دارند که توسط چند مدل آچار که به آچار اسپیس معروف هستند باز و بسته می‌شوند. نصب اسپیس فریم و استفاده از ابزار مخصوص نصب به تخصص و تجربه نیاز دارد. باید اندازه گیری دقیقی برای وزن چهارچوب اسپیس فریم با توجه به کاربردی که مشتری از شکل غرفه‌اش انتظار دارد در دست باشد تا شکل اسپیس‌ها پس از نصب با مشکل مواجه نشود. برای برپایی اسپیس فریم‌ها از چند مدل آچار استفاده می‌شود که کاربرد آنها با توجه به شکل و جایگاه بست‌ها وپیچ‌های اسپیس فریم فرق می‌کند. آچارهای مورد استفاده عبارتند از:

فهرست محتوا

آچار اسپیس و آچار اسپیس فریم

یکی از ابزارهای مورد استفاده در باز و بسته کردن اسپیس فریم‌ها هستند. شکل ظاهری آن‌ها شبیه آچار جغجغه است و البته می‌توان گفت از نمونه‌های دیگر آچار جغجغه می‌باشند که دسته کوتاه‌تری دارند. دلیل کوتاهی دسته این است که راحت‌تر در دست در زمان نصب اسپیس فریم‌ها قرار می‌گیرد. روش کار آچار اسپیس به این شکل است که در دو جهت موافق و مخالف عقرب‌های ساعت حرکت می‌کند و میزان چرخش آن بوسیله اهرمی که روی آچار قرار گرفته است تنظیم می‌شود. راحتی کار با این نمونه آچارها باعث استفاده وسیع از آن‌ها در برپایی غرفه‌های نمایشگاهی شده است.

بست اسپیس و آچار اسپیس فریم

آچار آلن

آچار آلن وسیله‌ای است که به شکل حرف L انگلیسی می‌باشد، از این نمونه آچار برای باز و بسته کردن پیچ‌هایی که سطح مقطع شش ضلعی دارند و به پیچ‌های آلن معروف هستند استفاده می‌شود. در سر پیچ آلن حفره‌ای شش ضلعی وجود دارد که می توانیم برای بستن قطعات برخی وسایل دیگر که نیاز به استفاده از این نوع آچار را دارند استفاده کرد. آچار آلن سرگرد نوعی آچار آلن با سر توپی شکل می‌باشد که برای باز و بسته کردن قطعاتی که محورشان باز و بسته شدن آنها با محور پیچ متفاوت است استفاده می‌شود. شکل خاص آچار آلن باعث می شود کمتر در دست لیز بخورد همچنین خراب شدن دندانه‌ها در این نوع آچار کمتر اتفاق می‌افتد. دسته بلند آچار آلن باعث افزایش گشتاور و چرخش آچار و در نتیجه راحتتر باز شدن پیچ‌ها می‌شود. از انواع بلند آچار آلن برای فضاهای باریک که دسترسی به آن‌ها سخت یا غیر ممکن است استفاده می‌شود. آچار آلن در سایزهای متفاوتی وجود دارد که بر اساس نوع مکانی که باید استفاده شود از اندازه‌های متفاوت آن استفاده می شود.

آچار جغجغه

آچار جغجغه یک دیگر از نمونه‌های آچارهای مورد استفاده در باز و بسته کردن اسپیس فریم‌ها می‌باشد. طراحی آچار جغجغه به شکلی انجام شده است تا کار کردن با آن راحتتر باشد است. این آچار بطور ساده از یک چرخ دنده و یک یا دو ضامن فنردار تشکیل شده است که همین طراحی ساده باعث می‌شود تا یک فرد معمولی نیز بتواند به راحتی از آن استفاده کند. چون در هنگام هنگام کار صدای جغجغه از این آچار شنیده می‌شود به آچار جغجغه معروف است. این نمونه از آچارها کاربرد زیادی در نصب اسپیس فریم‌ها دارند. دسته‌های آچار جغجغه با توجه به نوع کاربرد اندازه متفاوتی دارد. در بعضی از نمونه‌ها دسته آچار را می‌توان بلندتر یا کوتاهتر کرد. با استفاده از آچار جغجغه پیچ‌های هیچ فضایی، دور از دسترس برای باز و بسته شدن نیست.
مرا در اینستاگرام اسپیس فریم دنبال کنید.

آچار جغجغه اسپیس فریم